Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Дијаспора”

Фото вест: битолчани го пречекаа Митрополитот Тимотеј во Сиднеј, Австралија за Велигденските празници

Синоќа на сиднејскиот “Кингсфорд“ аеродром во вечерните часови пристигна висока црковна делегација предводена од Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско-Кичевски и Администратот Австралиско-Сиднејски г. Тимотеј.Владиката Тимотеј пристигна…

Mission News Theme by Compete Themes.