Press "Enter" to skip to content

Bitola News

Грк од Лерин, усмрти битолчанка, па заврши во притвор

Синоќа околу 19.30 часот на крстосницата од ул. „Македонски гемиџии“ и ул. „Буримечка“ во Битола се случила сообраќајна незгода во која С.Т. (56) од Флорина-Република…