Press "Enter" to skip to content

Bitola News

Временска прогноза: продолжува променливото време, сонце, облаци, дожд

И денес, петок, 29 мај 2020 година, според прогнозите на Управата за хидрометеоролошки работи, во Битола и во целата дрќава ќе имаме променливо облачно со…

Два судари на “Партизанска“ за неколку секунди, учествувале пет возила три “форд мондео“, мерцедес и комбе, едниот “форд“ ја избегна несреќата (фото)