Press "Enter" to skip to content

Bitola News

По две продолженија Работнички го победи Пелистер (фотогалерија)

Пелистер – Работнички 110:115 (26:27, 28:17, 13:19, 27:21, 16:21) Спортска сала “Боро Чурлевски“, гледачи: 700 Судии: Павлов, Феревски, Лазов.Пелистер: Думуќ 22, Цветковски 2, Пенов 8,…