Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: по кој знае кој пат, настрада пешак, овој пат на “Васко Карангелевски“

На 11 јули околу 21.00 на улица „Васко Карангелевски“ во Битола, патничко возило „Хјундаи Купе“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Г.Ц. (44) од Битола, удрило во пешакот В.Д. (55) од Битола.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката
болница Битола.

Увид извршила увидна екипа од СВР Битола.

Mission News Theme by Compete Themes.