Press "Enter" to skip to content

Без позитивни и оздравени лица од ковид-19 во Битола

Нема ниту еден починат ковид-пациент во последните 24 часа, првпат по 10 месеци, а регистрирани се и само осум новозаразени од 3.068 тестирања, соопшти Министерството за здравство.

Регистрирани се 9 оздравени пациенти, нема од Битола.

Во Битола остануваат истите бројки, до сега 6.304 позитивни лица и активни 18 случаи.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 71 и преку “Плодност“ 107 ковид тестови.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.536, бројката на оздравени пациенти е 149.628, на починати е 5.471, а бројот на активни случаи изнесува 437.