Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денес, вторник, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните и вечерните можност за нестабилност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8.

Утре, среда, Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=9.

More from ВестиMore posts in Вести »