Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: фатен 46 годишен битолчанец кај Маково, превезувал пет мигранти од Мароко

На 07.07.2022 во 18.25 часот кај местото викано ,,Преслап-Маково”, пред селото Маково, битолско, полициски службеници од СВР Битола  лишиле од слобода 46 годишно лице  од Битола.

При контрола во патничко возило „фолксваген шаран”, со битолски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени пет лица мигранти од Мароко.

Мигрантите биле сместени во Прифатно-транзитниот центар „Винојуг“ во Гевгелија и по целосно документирање на случајот против битолчанецот ќе биде поднесена соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »