Press "Enter" to skip to content

Во Битола ончево со мала до умерена локална облачност

Денес, вторник, 12 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност која попладне ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 27 степени.

Утре, среда, 13 јули, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 27 степени. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »