Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 19 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=8.

Утре, среда, 20 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8