Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 32 степени

Денес, четврток, 28 јули, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, со можност за пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола ќе биде до 32 степени. УВ=7.

Утре, петок, 29 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Температурата во Битола ќе биде до 32 степени. УВ=8