Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: две лица физички нападнати од повеќе лица во казино

На 03.08.2022 во СВР Битола, М.П. (22) од село Новаци и Г.Х. (23) од село Могила пријавиле дека во казино на улица “Димитар Илиевски Мурато“ во Битола биле физички нападнати од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »