Press "Enter" to skip to content

Битолскиот бенд “FUDGE“ настапи на “Бит фест“

Како дел од програмата на битолското културно лето “Бит фест“, на платото пред Офицерски дом во Битола.Бројната публика, поранешни фанови на „FUDGE“ од Битола, имаа ретка можност да се забавуваат со омилениот бенд од младоста.Со овој настап, бендот кој ја пишуваше поновата битолска и македонска рок историја, одбележа 25 години.Како предгрупа на „FUDGE“, задоволството да биде уште поголемо, се погрижија “Sound Waves“.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from КултураMore posts in Култура »