Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност, температурата до 33 степени

Денес, четврток, 4 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8.

Утре, петок, 5 август, времето во Битола ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »