Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 35 степени

Денес, 6 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне наместа ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до  35 степени. УВ=8.

Утре, 7 август во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до  32 степени.  УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »