Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне можна нестабилност

Денес, среда, 10 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови можност за нестабилност. Температурата до 31 степен. УВ=8.

Утре, 11 август, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Во попладневните и вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. . Температурата до 29 степени. УВ=7

More from ВестиMore posts in Вести »