Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: битолчанец фатен на дело, крадел во Брусник, веднаш приведен

На 11.08.2022 на патот за с.Брусник, битолско од страна на полициски службеници од СВР Битола поради извршена кражба лишен е од слобода 44 годишик  од Битола додека ги внесувал украдените предмети во неговото патничко моторно возило „рено кангу“ со битолски регистарски ознаки.

По документирање на случајот ќе следи соодветна кривична пријава.