Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: битолчанец фатен на дело, крадел во Брусник, веднаш приведен

На 11.08.2022 на патот за с.Брусник, битолско од страна на полициски службеници од СВР Битола поради извршена кражба лишен е од слобода 44 годишик  од Битола додека ги внесувал украдените предмети во неговото патничко моторно возило „рено кангу“ со битолски регистарски ознаки.

По документирање на случајот ќе следи соодветна кривична пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »