Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со мала до умерена облачност

Денес, петок, 19 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот ќе има зголемена облачност, со услови за појава на краткотрајно невреме. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=8.

Утре, сабота, 20 август, во Битола, времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 32 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »