Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер и годинава со фан-зона и новина ВИП-соба во текот на целата сезона 2022/23

РК Еурофарм Пелистер од Битола ја продолжува со организирње на вип соба и ВИП соба за време на натпреварите од ЕХФ Лига Европа и СЕХА Гаспром лигата ќе биде отворена фан-зона на различни локации во градот.

Со отворен или затворен сегмент (во зависност од временските услови) клубот ќе им понуди на своите фанови простор за добра забава, купување на клупските производи, интерактивни игри за најмладите и заедничко следење на натпреварите на омилениот клуб.

Новина е воведувањето на ВИП-простор во малата сала на спортската сала „Боро Чурлевски“. Таму клупските партнери, спонзори и акционери ќе имаат можност за поинаков начин на дружење пред, за време и по натпреварите.

Така ќе им се даде соодветен третман на луѓето кои инвестираат во спортот. Клубот во текот на сезоната планира да продава и ВИП-влезници. Првата фан-зона и ВИП-ложа ќе бидат отворени в четврток од 18:30 часот пред натпреварот Еурофарм Пелистер – Мешков Брест.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »