Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно

Денес, четврток, 25 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 28 степени.

Утре, петок, 26 август, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 29 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »