Press "Enter" to skip to content

Санкциониран пијан возач, измерени 4,07 промили алкохол и 59 други санкции

СВР Битола во текот на вчерашниот ден (24.08.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. 

На територија СВР Битола изречени се 59 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 10 мерки за возење без возачка дозвола, 7 санкции за возење под дејство на алкохол од кои кај еден возач на подрачје на село Перово, ресенско, биле измерени  4,07 промили алкохол. 

Изречени се 10 мерки за непрописно паркирање, една мерка за некористење на сигурносен појас. 

More from ВестиMore posts in Вести »