Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, сабота, 27 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температатурата во Битола до 3о степени.

Утре, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температатурата во Битола до 31 степен.