Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, недела, 4 септември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Почнувајќи од доцните попладневни часови и во текот на ноќта ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура во Битола ќе биде до 28 степени. УВ=6

Утре, понеделник, 5 септември, во Битола времето ќе биде претпладне променливо облачно со услови за локален дожд. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура во Битола ќе биде до 28 степени. УВ=6

More from ВестиMore posts in Вести »