Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со локален дожд, попладне облачноста ќе се намалува

Денес, понеделник, 5 септември, во Битола, според прогнозите на Управата за метеоролошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно со локален дожд. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 26 степени.

Утре, вторник, 6 септември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 26 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »