Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: санкции за возила што вршат јавен превоз, возачи без лекарско уверение и без лиценци

Денеска 10.12.2022 во времето од 09:00 до 13:00 часот од страна на полициски службеници  од криминалистичката полиција и од ПС за БПС-Битола спроведена е акциска контрола за возила што вршат јавен превоз на патници.

Превземени се две мерки поради немање на лекарско уверение за возачи кои вршат јавен превоз, а затекнати се и осум возачи без потребната лиценца, за што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

More from ВестиMore posts in Вести »