Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 20 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, наутро ќе биде студено преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура во Битола до 7 степени.