Press "Enter" to skip to content

Одредени паровите во ракометниот плеј-оф, Еурофарм Пелистер за титула во Битола, во 12. коло

Денес, точно напладне во просториите на Ракометната федерација на Македонија беа одредени натпреварувачките броеви по кои ќе биде одреден распоредот на натпревари за главниот дел од сезоната во Суперлигата, плеј-офот и плеј-аутот.

Во плеј-офот ќе играа Вардар 1961, Еурофарм Пелистер, Алкалоид, Пролет 62, Бутел и Еурофарм Пелистер 2, Охрид и Тиквеш 2014.

Екипата на Еурофарм Пелистер влегува со 3 бода, а Еурофарм Пелистер 2 со 1 бод.

Првата средба на Еурофарм Пелистер и Вардар ќе биде во 5. коло, а реваншот во Битола во 12. коло.

More from ВестиMore posts in Вести »