Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, среда, 28 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, четврток, 29 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, со можност за појава на утринска магла или ниска облачност. Ќе дува слаб јужен ветер. Температурата во Битола до 10 степени.