Press "Enter" to skip to content

Во Битола магливо температурата до 3 степени

Денес, понеделник, 2 јануари, во Битола, според прогнозите на метеролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде магливо, маглата  во текот на денот краткотрајно ќе се намали. Максималната температура во Битола ќе биде до 3 степени.

Утре, среда, 3 јануари, во Битола ќе има појава на магла или ниска облачност. Попладне ќе дува слаб умерен ветер од северозападен правец, кој ќе предизвика постепено намалување на маглата. Максималната температура во Битола ќе биде до 9 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »