Press "Enter" to skip to content

Во Битола магливо, температурата до 6 степени

Денес, вторник, 3 јанаури, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде магливо. Попладне и кон крајот на денот ќе дува слаб ветер од северозападен правец, што ќе предизвика делумно намалување на маглата.
Максималната температура во Битола до 6 степени.

Утре, вторник, 4 јануари, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура во Битола до 6 степени.