Press "Enter" to skip to content

Во Битола, магливо, температурата до 8 степени

Денес, среда, 4 јануари, во Битола, времето според прогнозите на метеоролозите на Управата за хирометеоролошки работи, магливо. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен во претпладневните часови. Температурата во Битола до 8 степени.

Утре, четврток, 5 јануари, во Битола, ќе има појава на магла, која преку денот краткотрајно ќе се намали. Температурата во Битола до 9 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »