Press "Enter" to skip to content

Во Битола намалување на маглата, температурата до 6 степени

Денес, четврток, 5 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде со појава на магла и ниска облачност, кои преку денот делумно ќе се намалат. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Максималната температура во Битола до 6 степени.

Утре, петок, 6 јануари, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, наутро можна појава на магла или ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Максималната температура во Битола до 8 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »