Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и тивко, температурата до 10 степени

Денес, сабота, 7 јануари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и тивко со мала облачност и можен слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, недела, 8 јануари, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне можна појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »