Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и тивко, температурата до 10 степени

Денес, сабота, 7 јануари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и тивко со мала облачност и можен слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, недела, 8 јануари, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне можна појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.