Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени слаби локални врнежи од дожд и снег

Денес, среда, 11 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени слаби локални врнежи од дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

Утре, четврток, 12 јануар, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 3 степени.