Press "Enter" to skip to content

Ново засилување во КК Пелистер, Андреј Маслинко се пресели во Битола

На стартот на подготовките за пролетниот дел кошаркарскиот клуб Пелистер од Битола промовира уште едно ново засилување во тимот, а се работи за Андреј Маслинко, репрезентативецот на Македонија кој ќе заигра во Битола. 

Маслинко кој има 25 години е дел од мак-кошарката, бидејќи Пелистер за него ќе биде петти клуб во домашното првенство, а има настапувано за Работнички, МЗТ Скопје, ТФТ и Гостивар. 

More from СпортMore posts in Спорт »