Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, кон крајот на денот дожд

Денес, недела, 22 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот и во ноќните часови почнувајќи ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 8 степени.

Утре, понеделник, 23 јануар, во Битола, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »