Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и студено со мала до умерена облачност

Денес, среда, 8 февруари, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 1 степен.

Утре, четврток, 9 февруари, во Битола времето ќе биде наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 1 степен.