Press "Enter" to skip to content

Филип Арсеновски замина од Битола, нов клуб Амичитија Цирих од Швајцарија

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер 2 од Битола  ја информира јавноста дека ракометарот Филип Арсеновски во иднина ќе го носи дресот на швајцарскиот клуб Амичитија Цирих.

Клубот и ракометарот дојдоа до коректен спогодбен раскин, иако Арсеновски имаше договор и за остатокот на сезоната.

Арсеновски дојде во Еурофарм Пелистер 2 во сезоната 2019/20 и одигра две и пол сезони на високо ниво, со професионален пристап и максимално залагање.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »