Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и променливо облачно

Денес, петок, 24 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, сабота, 25 февруари, во Битола  времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »