Press "Enter" to skip to content

“Чкембари“ со повик за мобилизација вечер: “Одиме јако, нема назад“

Битола е подготвена за вечерашната судбоносна битка во Битола, на Еурофарм Пелистер во ЕХФ Лигата, па затоа сите со шал и навреме на собирот на бутки,  20 часот.

ОДИМЕ ЈАКО, НЕМА НАЗАД!

Стигнавме до последната и одлучувачка утакмица за нас , утакмица која не носи во следната фаза! МОБИЛИЗАЦИЈА на сите екипи, сите под групи, СИТЕ БИТОЛЧАНИ да бидиме ветар во грб на нашите ракометари.  “ЧКЕМБАРИ“ собир на бутки во 20:00 часот, продажба на карти за чкембарскиот “коп“ во 19:30 часот.

САКАМЕ ПОБЕДА, САКАМЕ ХРАБРА ИГРА, ОДИМЕ НА СЕ ИЛИ НИШТО!

More from ВестиMore posts in Вести »