Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремен дожд

Денес, понеделник, 12 јуни, во Битола според прогнозите на метеролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд, со можност за пообилен дожд. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, вторник, 13 јуни, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »