Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд

Денес, сабота, 17 јуни во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, недела, 8 јуни во Битола времето ќе биде претпладне претежно облачно со локални врнежи од дожд, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »