Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно, од утре значително затоплување

Денес, недела, 18 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне претежно облачно со повремен слаб дожд, попладне облачноста ќе се намалува. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, понеделник, 19 јуни, во Битола, времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 27 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »