Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денес, вторник, 20 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8

Утре, среда, 21 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 30 степени.