Press "Enter" to skip to content

СВР со информација за контролата на малолетниците, кај 32 утврдено присуство на алкохол

Вчера (24.07.2023) во временскиот период од 22.00  до 02.30 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола, постапено е по план за „Безбедно лето 2023“, при што во објект  на ул. “Македонска фаланга” во Битола, затекнати се 73 деца.

Во присуство на нивните родители тие се алкотестирани при што кај 32 деца е утврдено присуство на алкохол при што се  предадени на родителите.

More from ВестиMore posts in Вести »