Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: тепачка на три возрасни лица во пазарот, битолчанка и син нападнати во Прилеп

На 25.07.2023 во СВР Битола било пријавено дека во Градскиот пазар во Битола бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица на возраст од 53 и 57 години страна и 56 годишно лице од друга страна, сите од Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 26.07.2023 во ОВР Прилеп, С.Е. (68) од Битола пријавила дека на ул. „Републиканска“ таа и нејзиниот син биле физички нападнати. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »