Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне променливо облачно, попладне сончево и посвежо

Денес, недела, 6 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево и посвежо време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8

Утре, понеделник, 7 август, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 30 степени.  UV=8

More from ВестиMore posts in Вести »