Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно

Денес, вторник, 29 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 30 степени. UV=6.

Утре, среда, 30 август, во Битола, времето ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 30 степени.  UV=7.

More from ВестиMore posts in Вести »