Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, попладне променливо облачно

Денес, недела, 17 септември во Битола според прогнозите на метеоролозите на Упрвата за хидрометеоролошки работи, времето ќе сончево и променливо облачно. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 28 степени. UV=6.

Утре, понеделник, 18 септември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 28 степени.  UV=6.