Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, петпк, 6 номеври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, сабота, 7 ноември, во Битола, времето ќе биде утрото студено, преку денот претежно сончево со слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »